IV Puchar Polski w pięcioboju nowoczesnym juniorów młodszych U14 i U16, Warszawa 13.05.2023

IV Puchar Polski w pięcioboju nowoczesnym juniorów młodszych U14 i U16, Warszawa 13.05.2023

13 maja 2023 Warszawa była miejscem rozgrywania IV rundy Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U14 i U16. Ze Starogardu Gdańskiego uczestnikami zawodów byli: Jan Hejenkowski, Konrad Łaski, Julian Zbroch i Antoni Grabarz.

         Po ponad 4 godzinnej podróży, zawodnicy rozpoczęli rywalizację na pływalni ośrodka sportu na Żoliborzu. Do pokonania dla wszystkich był 100 metrowy dystans stylem dowolnym. Nasi zawodnicy przystąpili bardzo ambitnie i walecznie do pokonania tego dystansu. Zbliżając się do rekordów życiowych a Janek ją pobił. Teraz Jego życiówka wynosi - 1:32.69. Najszybciej z naszych 100 m popłynął Antek, zajmując 13 miejsce z czasem 1:09.38.

         Po krótkiej przerwie przyszedł czas na pokonanie 1000 metrów na bieżni. Długa podróż, rywalizacja na pływalni oraz wysoka temperatura otoczenia nie były sprzymierzeńcem uzyskania rekordów na tym dystansie. Nasi zawodnicy zostawili na bieżni sporo potu i ambicji. Wyniki uzyskane były nieco słabsze niż uzyskane we Władysławowie. Pomimo tego Jankowi i Konradowi udało się awansować po dwóch konkurencjach a mały spadek zanotowali Julian i Antek. W zawodach U14 udział wzięło 73 zawodników a nasi zajęli miejsca w połowie stawki. Do rywalizacji w dwuboju przygotowana była z UKS Ósemka także Ola Szwoch. Niestety poważna kontuzja wyeliminowała Ją z rywalizacji. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia i do naszej ekipy.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do pana Marka Łaskiego za wsparcie oraz pełnienie funkcji kierowcy na trasie do Warszawy i z powrotem oraz do firmy VOSS dzięki którym mogliśmy sprawnie, szybko i komfortowo dotrzeć na zawody a później do domów.

Fotorelacja z Zawodów dostępna jest w naszych mediach społecznościowych.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Trener Mariusz Noetzel