Puchar Polski Juniorów Młodszych w dwuboju nowoczesnym #2 U14, Drzonków, 27-28.03.2024

W czwartek 28 marca 2024 w Drzonkowie przeprowadzono drugą edycję Pucharu Polski Juniorów Młodszych w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Na start stawiło się około 260 osób z 15 klubów kraju. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.30 pływaniem dwuboistów oraz strzelaniem trójboistów. Następnie po wszystkich konkurencjach pływania na hipodromie przeprowadzono konkurencje biegania. Zawody zakończyły się około 15:00.

Nasz Klub reprezentowali:

Konrad Łaski

Julian Zbroch

Jan Hejenkowski

z którymi do Drzonkowa pojechał Trener Mariusz Noetzel.

Możemy być bardzo dumni z naszych Zawodników!

Konrad Łaski wywalczył BRĄZOWY MEDAL w swojej kategorii wiekowej (czas pływania: 1:10.30, czas biegania: 3:50.63 - łącznie 431 punktów). OGROMNE GRATULACJE!!!

Julian Zbroch zajął 13 miejsce zdobywając łącznie 404 punkty a Jan Hejenkowski wywalczył 45 miejsce i 307 punktów.

Po zakończeniu rywalizacji Trener Mariusz Noetzel powiedział: "Nasi zawodnicy bardzo ambitnie podeszli do drugiej konkurencji dwubojowej. Po dobrym pływaniu mieli chęć zrobienia niespodzianki. Przygotowana przez organizatora trasa to 2 trudne pętle 500 metrowe wytyczone po piaszczystym parkurze. Jednak bieg w ich wykonaniu to taktyczne, odpowiednie rozłożone tempo biegu, z długim krokiem biegowym, wspomagany pracą ramion. Po prostu wspaniale się  oglądało jak nasi zawodnicy wyprzedzają  swoich przeciwników. Na 15 startujących w swojej serii Konrad Łaski dobiegł 3, Julian 7. Niespodzianka stała się faktem. Konrad ostatecznie zajął 3 miejsc w Pucharze Polski w dwuboju nowoczesnym w kategorii U 14. Na 87 zawodników Julian był 13, a najmłodszy Jasiu 45. W prowadzonej dodatkowo kategorii U12 Janek zajął  miejsce 7."

Tym bardziej należą Im się szczególne słowa uznania!