Trening mentalny z Psychologiem Sportu

Trening mentalny z Psychologiem Sportu

Z radością informujemy, że Zawodnicy z Grup: Sportowej i Wyczynowej rozpoczęli w sobotę 20.01.2024 cykl warsztatów grupowych z Psychologiem Sportu - trening mentalny!

Temat zajęć zostanie dopasowany do potrzeb grup oraz Trenerów.

Przykładowe tematy warsztatów grupowych:
1. poznanie grupy, integracja oraz budowanie zaufania, ocena grupy pod względem potrzeb w sezonie
2. ćwiczenia dotyczące radzenia sobie ze stresem i emocjami
3. budowanie pewności siebie oraz poczucia własnej wartości
4. sposoby na regulowanie pobudzenia i rutyn przedstartowych obniżających napięcie
5. trening skupienia / koncentracji oraz innych umiejętności poznawczych dostosowanych pod dyscyplinę sportową
6. współpraca, komunikacja, relacje zawodnik - trener
7. radzenie sobie w trudnych sytuacjach
8. motywacja treningowa i startowa
9. ćwiczenia z wykorzystaniem biofeedbacku oraz neurofeedbacku (monitoring pracy
organizmu pod wpływem stresu, emocji) - indywidualne podejście i dobranie technik
mentalnych
10. warsztat poświęcony trenerom / rodzicom

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu. Dodatkowo zaplanowane są także konsultacje indywidualne z Panią Psycholog.

Oferta jest elastyczna i może być modyfikowana w trakcie naszej współpracy (zgodnie z potrzebami grupy). Warsztaty i zajęcia przygotowane są przez Psychologów Sportu: Dominikę Kuchta oraz Kingę Snacką natomiast zajęcia prowadzone będą przez Panią Kingę Snacką.

Kilka słów o Pani Psycholog :)
Kinga Snacka - psycholog sportu, absolwentka studiów magisterskich na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Gdańskim (dwie specjalności: Psychologia Sportu oraz Psychologia Dzieci i Młodzieży) oraz studiów podyplomowych w zakresie Psychologii Sportu na tym samym Uniwersytecie. Obecnie współpracuje z klubami sportowymi, w których realizuje treningi mentalne oraz warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz trenerów. Prowadzi również praktykę indywidualną, a we współpracy z Dominiką Kuchta odpowiada za młodszych zawodników oraz prowadzenie warsztatów w różnych dyscyplinach (sporty drużynowe oraz indywidualne). Czynna uczestniczka wielu szkoleń i konferencji, na których rozwija i zdobywa aktualną wiedzę w zakresie psychologii sportu. Ponadto psycholog w szkole podstawowej w Gdańsku, gdzie wspiera dzieci oraz młodzież, a także rodziców i grono pedagogiczne. Kinga Snacka posiada liczne i cenne doświadczenie w prowadzeniu warsztatów m.in. na obozach Polish Soccer Skills. Sama jest również mocno związana ze sportem jako zawodniczka: trenowała aikido, pływanie i taniec (obecnie towarzyszy jej taniec Hip Hop). W mediach społecznościowych można znaleźć ją jako Złoty Mental (https://www.instagram.com/zlotymental/).

Pani Kinga jest członkiem Zespołu Pani Dominiki Kuchta, także Psycholog Sportu, której hasłem przewodnim jest "Sportem Żyję" (obecnie także w logo). Pani Dominika ukończyła studia magisterskie na UG w dwóch specjalizacjach: Psychologii Klinicznej oraz Psychologii Ogranizacji, Zarządzania i Marketingu. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe ze Stosowanej Psychologii Sportu. Jest certyfikowanym psychologiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz posiada kwalifikacje pedagogiczne niezbędne do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Więcej informacji na temat Pani Dominiki można znaleźć na stronie http://dominikakuchta.pl

Widzimy ogromne możliwości płynące z warsztatów. Nasi Trenerzy zadbają o kondycję i przygotowanie organizmów młodych Zawodników do udziału w Zawodach. Psycholog sportu zadba o Ich gotowość mentalną.